tradetrans.pl

tradetrans.pl – transport, motoryzacja, biznes, lifestyle

Lifestyle

Wynajem pojemników wielokrotnego użytku

Wynajem pojemników wielokrotnego użytku przydaje się zarówno przedsiębiorcom, którzy na co dzień zajmują się transportem, jak i tym kompletnie z nim niezwiązanych. Potrzeba przewiezienia lub przechowania większej ilości rzeczy może pojawić się zawsze. Warto wiedzieć, że istnieją profesjonalne firmy, które zapewniają kompleksowe rozwiązania wpływające korzystnie na komfort twojej pracy – nie musisz martwić się o czyszczenie pojemników, dbałość o ich stan oraz przechowywanie. Logistyka opakowań leży w rękach firmy zewnętrznej.

Pojemniki użytkowe – pooling, wynajem, sprzedaż

Logistyka opakowań w wykonaniu profesjonalistów to m.in. pooling, który może przyjmować dwie formy:

  • otwartą, w której wynajem pojemników jest elastyczny i przedsiębiorca może skorzystać z niego w dowolnym momencie, niemniej musi pamiętać, że dostępne są jedynie ustandaryzowane typy, jednostki i jakości;
  • zamkniętą, kiedy przedsiębiorca może zamówić pojemniki wielokrotnego użytku dostosowane do swoich potrzeb i wymagań.

Profesjonalne przedsiębiorstwo, które oferuje zarządzanie pojemnikami, daje więc pełną elastyczność w wyborze formy współpracy odpowiedniej dla ciebie.

Przedsiębiorcy mogą skorzystać również z zewnętrznych źródeł zasobów – tzw. outsourcing z roku na rok zyskuje na popularności. Dlaczego coraz więcej firm się na niego decyduje? W ten sposób unikają nie tylko dużych nakładów kapitałowych i ryzyka związanego z dużą inwestycją. Przede wszystkim odpowiedzialność, którą niesie w sobie zarządzanie opakowaniami, przejmuje firma zewnętrzna. W jej ofercie nierzadko znajdują się również sprzedaż i długoterminowy wynajem pojemników transportowych.

Usługi dla twojej firmy

Czy wynajem opakowań transportowych to już wszystko, czego potrzebujesz w swoim przedsiębiorstwie? Oczywiście, potrzeby bywają różne, ale warto wziąć pod uwagę firmy oferujące kompleksowe zarządzanie opakowaniami: czyszczenie, sortowanie, naprawę czy przechowywanie pojemników.

Niezależnie od tego, czy korzystasz z wynajmu, czy posiadasz je na wyłączność – pojemniki wielokrotnego użytku zawsze powinny być regularnie czyszczone. Nie powinno dochodzić do sytuacji, w której cokolwiek przetrzymywane lub przewożone jest w brudnych lub zniszczonych opakowaniach. Musisz jednak zdawać sobie sprawę, że zanieczyszczenia utrudniające lub wręcz uniemożliwiające korzystanie z nich, trzeba usunąć za pomocą profesjonalnego sprzętu. Wymaga to również odpowiednich umiejętności i wystarczająco dużej przestrzeni.

Jednocześnie należy pamiętać, by czyszczenie pojemników każdorazowo poprzedzone zostało konkretnym przeglądem ich stanu. W czasie mycia już uszkodzone opakowania mogłyby zupełnie się zniszczyć, a mycie tych, których nie da się już naprawić, to niepotrzebne generowanie kosztów. Zniszczenia są zupełnie normalne – pojawiają się podczas transportu i użytkowania. Należy jednak na nie reagować. Regularne przeglądy i naprawa opakowań pozwalają osiągnąć oszczędność na poziomie nawet 90%.

Nie każdy przedsiębiorca dysponuje we własnym zakresie olbrzymią przestrzenią magazynową. Czasami natomiast zdarza się, że choć ją ma, po prostu nie chce, by cała przeznaczona była na przechowywanie pojemników wielokrotnego użytku. Faktem jest, że zajmują duże przestrzenie, co niejednokrotnie stanowi spory problem dla firmy. Najbardziej skomplikowane jest przechowywanie tych niestożkowych lub nieskładanych pojemników (KTL i GLT), które wymagają rozmieszczenia w kilku lokalizacjach. Dla wielu przedsiębiorców to zwykły kłopot, dlatego zdecydowanie łatwiej jest im zdecydować się na współpracę z firmą oferującą skonsolidowane i dostępne centralnie stany magazynowe. Oferują przede wszystkim wynajem pojemników, ale jednocześnie dają możliwość ich przechowywania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.