tradetrans.pl

tradetrans.pl – transport, motoryzacja, biznes, lifestyle

Regały wspornikowe
Lifestyle

Regały wspornikowe, najlepsze rozwiązanie dla magazynu

Regały wspornikowe składają się ze słupów nośnych i zawieszonych na nich wsporników. To uniwersalne rozwiązanie jest wykorzystywane przede wszystkim w magazynach, w których składuje się materiały dłużycowe.

Regały dłużycowe pomagają usprawnić działanie systemu dostaw

Coraz sprawniejsza infrastruktura logistyczna sprawia, że coraz więcej firm jest w stanie zyskać dzięki wdrożeniu innowacyjnych systemów magazynowych. Usprawnienie funkcjonowania przestrzeni na przechowywanie towarów jest konieczne, by konkurować z innymi dostawcami na rynku. Elastyczność i możliwość reagowania na realia rynkowe stają się kluczowe w dobie trendów dążących do maksymalnej redukcji czasu wprowadzania produktu i stworzenia najskuteczniejszej sieci logistycznej.

Regały wspornikowe to rozwiązanie, które jest w stanie znacząco poprawić funkcjonowanie każdego magazynu. Tego typu produkty znakomicie sprawdzają się w przypadku zakładów, w których przedmioty były dotychczas przechowywane w sposób nieuporządkowany. W niektórych magazynach problemem jest także składowanie na przykład paneli meblowych jeden na drugim. To rozwiązanie, które powoduje spore problemy z wydajnością przestrzeni magazynowej, a także często prowadzi do uszkodzenia ładunku.

Zachowanie odpowiedniego porządku jest niezwykle istotne w przypadku materiałów dłużycowych. Przestrzeń przeznaczona do przechowywania tego typu artykułów musi być zatem wyposażona w wytrzymałe rozwiązania, odporne na eksploatację i wysokie obciążenia, takie jak regały na dłużyce.

Z czego produkowane są regały wspornikowe?

Do najpopularniejszych i najczęściej wykorzystywanych rozwiązań należą wspornikowe regały magazynowe z profili gorącowalcowanych IPE. Tego typu konstrukcje mają wysokość od dwóch do dziesięciu metrów, z kolei obciążenie jednego wspornika może wynosić od 50 kilogramów do nawet 2 ton. Słup nośny może być zagospodarowany zarówno jednostronnie, jak i dwustronnie, w zależności od potrzeb danego magazynu.

Regały wspornikowe nie wymagają specjalnej infrastruktury – mogą zostać zamontowane w niemalże dowolnej przestrzeni magazynowej. Kolejną zaletą tego rozwiązania jest możliwość wykorzystania wózków widłowych w przestrzeni magazynowej. Regały dłużycowe sprawiają, że wysyłka i przetwórstwo materiałów odbywają się znacznie szybciej.

Gdzie stosowane są regały wspornikowe?

Materiały dłużycowe są stosowane przede wszystkim w przemyśle meblarskim i budowlanym, a także w każdej innej branży, która korzysta z materiałów takich jak drewno, pręty zbrojeniowe czy profile budowlane. Najważniejszym walorem skutecznie działającej przestrzeni magazynowej jest możliwość zaadaptowania jej do potrzeb danego przedsięwzięcia. Regały wspornikowe mogą być wstępem do dalszych usprawnień w obszarze magazynowym. Dostrzeżenie walorów i korzyści płynących z takiego rozwiązania może stać się motorem do dalszego działania oraz przywiązywania większej dbałości o bezpieczeństwo i wydajność magazynu.

Regały magazynowe – cena to jedna z głównych zalet

Regały wspornikowe oferują znakomitą skuteczność i zdecydowanie poprawiają sposób funkcjonowania przestrzeni magazynowej. Jednocześnie jest to rozwiązanie dostępne w bardzo korzystnej cenie. Koszty są oczywiście dość zróżnicowane – wiele zależy od specyfiki danego magazynu. W porównaniu z innymi metodami przechowywania lub składowaniem materiałów bez odpowiedniego systemu cena takich instalacji jest bardzo atrakcyjna.

Do innych istotnych atutów regałów na dłużyce należą między innymi prosty dostęp do składowanych materiałów, wysoka widoczność przechowywanych artykułów oraz wykorzystanie całej dostępnej wysokości hali magazynowej.